Výborný športový a certifikovaný masér Daniel s dlhoročnou praxou sa o všetko postará. Ponúka vám tieto druhy masáží +dokonalý relax a regeneráciu.


Klasická masáž

Je základom všetkých masáží, aktivuje celkový krvný a lymfatický obeh, ktorý následne zlepšuje okysličenie organizmu a odlev škodlivých látok z tela. Zlepšuje prekrvenie pokožky, podkožia a svalov, pomáha uvoľňovať stuhnuté a bolestivé svaly a podieľa sa na lepšom vyplavovaní odpadových látok z organizmu. Zjednodušene povedané, vďaka pravidelnej klasickej masáži sa pokožka na vašom tele môže stať pružnejšou a môžete predísť bolestiam, ktoré bývajú dôsledkom stuhnutého svalstva - napríklad v oblasti šije, medzi lopatkami a v krížoch. Pomáha aj pri rekonvalescencii svalov a kĺbov po dlhom znehybnení v dôsledku zlomeniny alebo iného zranenia. Okrem toho dotyk ako taký pomáha zbavovať sa vnútorného napätia.Zlepšuje cirkuláciu, prináša čerstvý kyslík do telesných tkanív, čo napomáha odbúraniu odpadových látok, urýchľuje liečenie po zraneniach a podporuje zotavenie z chorôb. Má celkové účinky na organizmus, ktoré môžu byť upokojujúce (ak masáž postupuje od srdca ku končatinám) alebo povzbudzujúce (ak masér začína končatinami a postupuje smerom k srdcu).
Pri masáži sa používajú lokálne masážne prostriedky, najčastejšie voda a nedráždivé mydlo, eventuálne masážna emulzia, oleje alebo vhodné krémy. Klasická masáž môže byť čiastočná (chrbát, šija atď., trvá cca 20 - 30 minút) alebo celková (celé telo, trvá cca 40 - 60 minút).

Športová masáž

už názov hovorí, že je vhodná najmä pre športovcov, ale tiež pre mohutnejšie postavy, ktoré by bežnú masáž vnímali len ako hladenie. Športová masáž sa nemôže aplikovať u ľudí, ktorým sa ľahko tvoria modriny, či praskajú cievky. Podstata športovej masáže spočíva v silnejšom prítlaku a dôkladnejšom masírovaní napätého svalu.Športová masáž vychádza z techniky klasickej masáže. Táto masáž je ale výdatnejšia, rýchlejšia a tvrdšia. Masér používa viac dráždivých hmatov, ktoré majú svalstvo športovcov dokonale prehriať a zvýšiť jeho elasticitu. Masáž má športovcov zbaviť únavy a pripraviť ho na ďalší plný výkon.Športová masáž pozostáva z razantnej formy masáže zameranej špeciálne na fyzické telo a jeho pohybový aparát. Dokáže účinne pomôcť k rýchlej úľave svalov a uvoľneniu kože. Súčasne stimuluje lokálne lymfatické dráhy k odplavovaniu odpadových látok a kyseliny mliečnej zo svalov, prehrieva ztuhnutú kožu a hĺbkovo sa premasírujú svaly vrátane ich úponov.

Najčastejšie sa športová masáž používa:

  • ako príprava na športový výkon
  • ako pomoc pri rozcvičovaní alebo počas dlhotrvajúcej záťaže
  • ako pomoc pri strečingu
  • ako pomocník pri zotavovacích procesoch po záťaži
  • pre podporu doliečovania zranenia
  • na navodenie psychickej pohody a relaxácie

Relaxačná masáž

Relaxačná masáž môže okrem relaxácie stimulovať náš imunitný systém alebo vyčistiť naše telo od výparov. Pomocou dotyku rúk na vyvolanie fyzickej a duševnej pohody je jedna z najstarších foriem prírodného liečenia. "Masáž ako taká pomáha posilňovať fyzické a duševné zdravie, stimuluje imunitný systém, stimuluje krvný obeh a lymfatický systém, harmonizuje, regeneruje a čistí telo z výparov," hovorí Daniel. Pri súčasnom životnom štýle často cvičíme menej ako kedykoľvek predtým. Niet divu, že trpíme muskuloskeletálnymi problémami sprevádzanými pretrvávajúcimi bolesťami alebo únavou. Masáž je jednou z najúčinnejších metód na zmiernenie týchto ťažkostí. Myslíte si, že nemáte čas na všetky svoje povinnosti? Dĺžka masáže je individuálna záležitosť, zvyčajne je však medzi 20 a 60 minútami. Podľa Daniela by malo trvať "najmenej 40 minút, ak si chcete skutočne oddýchnuť a vypnúť myseľ. Závisí to aj od času, povahy, nálady a prostredia klienta. Niektorí ľudia nemajú čas, iní si ľahnú na posteľ. masírujte a spite na mieste.

Aroma terapeutická masáž

Relaxačná aromaterapeutická masáž je spojením účinkov masáže s liečivým účinkom olejov. Dlhé ťahy pozdĺž svalových partií uvoľňujú a upokojujú telo aj myseľ, harmonizujú, navodzujú pocit pohody, posilňujú imunitu, zlepšujú tok lymfy, prekrvenie pokožky, znižujú bolesti svalov. Pomáha najmä pri dlhodobom preťažení, nervovom vyčerpaní, depresii, nespavosti a iných ťažkostiach. Je vhodná vtedy, ak by sa iná masáž zdala bolestivá a nepríjemná. Je to jedna z najpríjemnejších a najoddychovejších masážnych techník. Napriek tomu, že je veľmi jemná pôsobí aj vďaka účinkom olejov do hĺbky. Relaxačná aroma masáž je vhodná pre prepracovaných ľudí, pre vyčerpaných a napätých ľudí, zaťažených stresom, trpiacich nespavosťou. Vhodná pri problémoch s trávením, ak máte problémy s partnerom ženy by mali využiť práve tento druh masáži.Masér odporúča ...

Certifikovaný masér Daniel Pšenek

Tel: *421 911 322 034

e-mail: daniel@villapsenek.sk