Vstúpte do nášho malého sveta plného pokoja a relaxácie. Práve preto, aby bol relax hostí skutočne dokonalý je naše Wellness malé a útulné.
 
 Nenájdete v ňom davy ľudí, pretože počet návštevníkov je obmedzený na 22 osôb. Na 180 m2 Vám ponúka 12 rôznych atrakcií pre dokonalý relax. Taktiež sa môžete nechať rozmaznávať rôznymi príjemnými masážami v útulnej wellness miestnosti pre masera
 
Saunové a masážne procedúry Vás uvoľnia, zbavia stresu a navodia dokonalý pocit relaxu a šťastia. Rovnako k tomu prispeje aj krištáľovo priezračná voda v nasej virivke 
 
Vstup do nášho Wellness je možný aj pre neubytovaných hostí.wellness
 
Vstúpte do nášho malého sveta plného pokoja a relaxácie. Práve preto, aby bol relax hostí skutočne dokonalý je naše Wellness malé a útulné.

 Nenájdete v ňom davy ľudí, pretože počet návštevníkov je obmedzený na 10 osôb. Na 36 m2 Vám ponúka 4 rôzne atrakcie pre dokonalý relax. Taktiež sa môžete nechať rozmaznávať rôznymi príjemnými masážami v útulnej wellness miestnosti pre mas0ra.Saunové a masážne procedúry Vás uvoľnia, zbavia stresu a navodia dokonalý pocit relaxu a šťastia. Rovnako k tomu prispeje aj krištáľovo priezračná voda v nasej virivke .Vstup do nášho Wellness je možný aj pre neubytovaných hostí.

Sauna 

Princíp saunovanie v infrasaune možno pripodobniť podstate vyžarovanie solárnych lúčov slnkom. Podstatnú časť slnečného žiarenia totiž tvorí infračervené tepelné žiarenie, ktoré prehrieva všetko, na čo dopadá, bez priamo ovplyvnilo teplotu okolitého vzduchu. Tento jav si možno uvedomiť vo chvíli, keď sa slnko schová za mrak alebo človek vstúpi na chvíľu do tieňa; v tej chvíli máme pocit, akoby sa ochladilo, v skutočnosti ale teplota vzduchu zostáva rovnaká, len sme prestali prijímať energiu (teplo) infračervených lúčov. Na tomto princípe fungujú aj infra sauny; drevené kabíny s vykurovacími telesami, ktoré v rôzne dlhých vlnových dĺžkach prehrievajú ľudské telo, bez toho aby došlo k výraznému vzostupu okolitej teploty. Na rozdiel od klasickej fínskej sauny, v ktorej môže teplota dosahovať až 140°C, je maximálna možná teplota v infrasaune 60°C. Hoci sa to môže zdať málo, infračervené žiarenie v pásme krátkych vĺn, ktorým spravidla disponujú širokospektrálny žiariče, preniká pod kožu do hĺbky až 5 mm, vďaka čomu je pocit tepla oveľa intenzívnejšie a rýchlejšie. Hodnota maximálnej možnej teploty v infrasaune je navyše prívetivá aj pre osoby, ktoré nemôžu/by nemali navštevovať saunu klasickú (astmatici, kardiaci, apod.).

 

Relaxácia - psychické i telesné uvoľnenie

Detoxikácia organizmu

posilnenie imunity

Funkčné zmeny činnosti srdca a ciev

Prevencia infekcií horných dýchacích ciest

Povzbudenie nervových a hormonálnych funkcií tela

Skvalitnenie spánku a chuti do jedla

Posilnenie srdca a úprava krvného tlaku

Lepšie prekrvenie končatín

Zmiernenie bolestí kĺbov a svalov

Vyčistenie pokožky a povzbudenie tvorby nových buniek

Zmiernenie celulitídy

Spaľovanie kalórií, redukcia nadváhy

Vypínanie pokožky, redukcia vrások

Zmiernenie menštruačných bolestí a prejavov artritídy

Zvýšenie hladiny rastového hormónu a s ním spojené zlepšenia ľudských tkanív vr. svalov

Zlepšenie ochorenia kože; ekzémy, žihľavka, lupienka, akné, jazvy

 

Zdravotný efekt infračerveného žiarenia je možné ešte podporiť aromaterapiou a masážou v priebehu saunovacieho procesu. K tomuto účelu slúžia masážne doplnky, peelingové soli a esenciálne vonné oleje, z ktorých sa vplyvom tepla uvoľňujú výpary, ktoré veľmi priaznivo pôsobia na dýchacie cesty i psychiku. Masážne pomôcky napomáhajú lepšiemu prekrveniu celého tela, stimulujú krvný obeh. Masáže sú pre telo ozdravnú procedúrou, ktorá by mala byť automatickou súčasťou saunovania. 

 

Virivka

Zrelaxujte po ťažkom dni s niekým vám blízkym v novom a príjemnom wellness centre. V saune sa krásne prehrejete, aby ste sa následne mohli príjemne uvoľniť vo vírivke či aspoň na chvíľu úplne vypnúť na lehátku. Len pre vás tu čaká občerstvenie v podobe prichystaného čaju, vody a ovocia. Tomu sa povie reštart - nielen organizmu, ale aj mysle.

Výhod, ktoré poskytuje pobyt vo vírivke je hneď niekoľko. A nie sú to len tie relaxačné. Pomocou tepla, vody a tlaku nám vírivka poskytuje hydromasáž, ktorá znižuje a pomáha od bolesti. Vyššia teplota vody v kombinácii s tryskami dokáže uvoľniť boľavé svaly a kĺby. Teplá voda a masážne trysky napomáhajú krvnému obehu. Rozširujú cievy, vďaka čomu prúdi viac kyslíka a dôležitých látok do všetkých orgánov. Výhody môžu pocítiť najmä tí, ktorých trápi artritída, zlepšená cirkulácia môže podporiť lepšiu pohyblivosť a zmenšenie bolesti a stuhnutosti kĺbov. Vírívka môže tiež pomôcť ľudom trpiacim nespavosťou. Umožňuje zmierniť stres a úzkosť, čo uľahčuje zaspať a vedie k pokojnejšiemu spánku.

 
 

Masáže

 
 
Klasická masáž

Je základom všetkých masáží, aktivuje celkový krvný a lymfatický obeh, ktorý následne zlepšuje okysličenie organizmu a odlev škodlivých látok z tela. Zlepšuje prekrvenie pokožky, podkožia a svalov, pomáha uvoľňovať stuhnuté a bolestivé svaly a podieľa sa na lepšom vyplavovaní odpadových látok z organizmu.

  Športová masáž
 Ide o druh klasickej masáže, ktorý je špeciálne prispôsobený pre potreby športovcov a osôb, ktoré podávajú náročný fyzický   výkon. Vykonáva sa pred alebo po športovom výkone – buď zvýši vašu fyzickú kondíciu, alebo uvoľní svaly po fyzickej záťaži.   Pred výkonom masér využíva silnejší tlak a rýchle hmaty na prekrvenie svalov, po výkone sa využíva jemné relaxačné trenie.
 
 
Relaxačná masáž
 Relaxačná masáž okrem toho, že pôsobí relaxačne, dokáže povzbudiť náš imunitný systém alebo čistiť naše telo od splodín.   
 Využívanie dotykov rúk na vyvolávanie fyzickej a duševnej pohody patrí medzi najstaršie formy prírodnej liečby. „Masáž ako   taká  pomáha k upevneniu telesného a duševného zdravia, povzbudzuje imunitný systém, stimuluje krvný obeh a lymfatický   systém, harmonizuje, regeneruje a čistí organizmus od splodín,“ hovorí Daniel 
 Pri súčasnom životnom štýle máme často menej pohybu ako kedysi. Niet sa čo čudovať, že trpíme problémami pohybového   aparátu sprevádzanými bolesťou alebo trvalou únavou. Masáž patrí k veľmi účinným metódam, ako tieto ťažkosti zmierniť.   Myslíte si, že pri všetkých vašich povinnostiach nemáte čas nazvyš?
 Trvanie masáže je síce individuálna záležitosť, ale väčšinou ide o 20 až 60 minút. Podľa Daniela by mala trvať „aspoň 40 minút,   ak si chce človek naozaj odpočinúť a vypnúť myseľ. Závisí to aj od času klienta, jeho povahy, nálady a od jeho nastavenia.   Niekto sústavne nemá čas, iný zase ľahne na masážny stôl a v momente spí.“
 
Daniel Pšenek
 
Anticelulidna masáž 
Anticelulidna masáž nazývana aj ako masáž krásnych nôh
je procedúra, ktorá spolu s dostatočným príjmom tekutín, vhodnou stravou a dostatočným množstvom pohybu pomáha docieliť zlepšenie stavu kože. Anticelulitídna masáž sa poskytuje buď ako lymfatická masáž alebo dokonalým hĺbkovým premasírovaním problémových partií a vmasírovaním krému s anticelulitídnym účinkom. Dôjde k stimulácii lymfatického a krvného systému a k rozrušeniu tukového tkaniva.
Celulitída, ľudovo povedané „pomarančová kôra“ trápi 80% žien bez rozdielu veku, plnoštíhle ale aj úplne štíhle. Najčastejšie sa vyskytuje na stehnách, zadku, bruchu a niekedy aj na ramenách. Spočiatku býva nenápadná ale keď sa zanedbá začnú zväčšené tukové bunky tlačiť na cievy, čím sa zhorší cirkulácia krvi a spomalí sa vylučovanie odpadových látok lymfatickým systémom. Vznik celulitídy podporuje nesprávna životospráva, nedostatok tekutín, pitie kávy a alkoholu, fajčenie, nedostatok pohybu.Ako bojovať proti celulitíde? Zabraňuje ukladaniu  tukovích buniek  na nesprávnych miestach, „drvý“  tukové bunky, ktoré sú uložené pod pokožkou 

Vďaka masáži sú bunky lepšie zásobované výživnými látkami a kyslíkom, z organizmu sa rýchlejšie odplavujú škodlivé látky, takže staré „celulitídne hrbolčeky“ miznú a nové sa už netvoria. Aby bola masáž  účinná, musíte ju podstupovať pravidelne .

 
• dostatočný príjem tekutín (aspoň 2 litre čistej vody denne)
• správna výživa – dostatok zeleniny, ovocia a celozrnných potravín
• dostatok pohybu a cvičenie (rozprúdi sa lymfatický systém a ten potom lepšie odvádza odpadové látky a toxíny),
• pri kúpeli striedať teplú a studenú sprchu, prekrví sa pokožka a tým sa zabezpečí lepšia výživa
certifikovaný masér 

Po dohode , máte možnosť využiť aj naše služby  mobilný masér . 

 Procedúry je možné objednať na recepcii appartmánového domu

 -- VillaPšenek -- 

  na tel. 0911322034 

na email. daniel@villapsenek.sk