Masáže


Výborný certifikovaný masér Daniel s dlhoročnou praxou sa o všetko postará. Ponúka vám tieto druhy masáží.Dokonalý relax a regenerácia.

Klasická masáž

Je základom všetkých masáží, aktivuje celkový krvný a lymfatický obeh, ktorý následne zlepšuje okysličenie organizmu a odlev škodlivých látok z tela. Zlepšuje prekrvenie pokožky, podkožia a svalov, pomáha uvoľňovať stuhnuté a bolestivé svaly a podieľa sa na lepšom vyplavovaní odpadových látok z organizmu. Zjednodušene povedané, vďaka pravidelnej klasickej masáži sa pokožka na vašom tele môže stať pružnejšou a môžete predísť bolestiam, ktoré bývajú dôsledkom stuhnutého svalstva - napríklad v oblasti šije, medzi lopatkami a v krížoch. Pomáha aj pri rekonvalescencii svalov a kĺbov po dlhom znehybnení v dôsledku zlomeniny alebo iného zranenia. Okrem toho dotyk ako taký pomáha zbavovať sa vnútorného napätia.Zlepšuje cirkuláciu, prináša čerstvý kyslík do telesných tkanív, čo napomáha odbúraniu odpadových látok, urýchľuje liečenie po zraneniach a podporuje zotavenie z chorôb. Má celkové účinky na organizmus, ktoré môžu byť upokojujúce (ak masáž postupuje od srdca ku končatinám) alebo povzbudzujúce (ak masér začína končatinami a postupuje smerom k srdcu).
Pri masáži sa používajú lokálne masážne prostriedky, najčastejšie voda a nedráždivé mydlo, eventuálne masážna emulzia, oleje alebo vhodné krémy. Klasická masáž môže byť čiastočná (chrbát, šija atď., trvá cca 20 - 30 minút) alebo celková (celé telo, trvá cca 40 - 60 minút).

Športová masáž

už názov hovorí, že je vhodná najmä pre športovcov, ale tiež pre mohutnejšie postavy, ktoré by bežnú masáž vnímali len ako hladenie. Športová masáž sa nemôže aplikovať u ľudí, ktorým sa ľahko tvoria modriny, či praskajú cievky. Podstata športovej masáže spočíva v silnejšom prítlaku a dôkladnejšom masírovaní napätého svalu.Športová masáž vychádza z techniky klasickej masáže. Táto masáž je ale výdatnejšia, rýchlejšia a tvrdšia. Masér používa viac dráždivých hmatov, ktoré majú svalstvo športovcov dokonale prehriať a zvýšiť jeho elasticitu. Masáž má športovcov zbaviť únavy a pripraviť ho na ďalší plný výkon.Športová masáž pozostáva z razantnej formy masáže zameranej špeciálne na fyzické telo a jeho pohybový aparát. Dokáže účinne pomôcť k rýchlej úľave svalov a uvoľneniu kože. Súčasne stimuluje lokálne lymfatické dráhy k odplavovaniu odpadových látok a kyseliny mliečnej zo svalov, prehrieva ztuhnutú kožu a hĺbkovo sa premasírujú svaly vrátane ich úponov.

Najčastejšie sa športová masáž používa:

  • ako príprava na športový výkon
  • ako pomoc pri rozcvičovaní alebo počas dlhotrvajúcej záťaže
  • ako pomoc pri strečingu
  • ako pomocník pri zotavovacích procesoch po záťaži
  • pre podporu doliečovania zranenia
  • na navodenie psychickej pohody a relaxácie

Relaxačná masáž

Relaxačná masáž môže okrem relaxácie stimulovať náš imunitný systém alebo vyčistiť naše telo od výparov. Pomocou dotyku rúk na vyvolanie fyzickej a duševnej pohody je jedna z najstarších foriem prírodného liečenia. "Masáž ako taká pomáha posilňovať fyzické a duševné zdravie, stimuluje imunitný systém, stimuluje krvný obeh a lymfatický systém, harmonizuje, regeneruje a čistí telo z výparov," hovorí Daniel. Pri súčasnom životnom štýle často cvičíme menej ako kedykoľvek predtým. Niet divu, že trpíme muskuloskeletálnymi problémami sprevádzanými pretrvávajúcimi bolesťami alebo únavou. Masáž je jednou z najúčinnejších metód na zmiernenie týchto ťažkostí. Myslíte si, že nemáte čas na všetky svoje povinnosti? Dĺžka masáže je individuálna záležitosť, zvyčajne je však medzi 20 a 60 minútami. Podľa Daniela by malo trvať "najmenej 40 minút, ak si chcete skutočne oddýchnuť a vypnúť myseľ. Závisí to aj od času, povahy, nálady a prostredia klienta. Niektorí ľudia nemajú čas, iní si ľahnú na posteľ. masírujte a spite na mieste.

Aroma terapeutická masáž

Relaxačná aromaterapeutická masáž je spojením účinkov masáže s liečivým účinkom olejov. Dlhé ťahy pozdĺž svalových partií uvoľňujú a upokojujú telo aj myseľ, harmonizujú, navodzujú pocit pohody, posilňujú imunitu, zlepšujú tok lymfy, prekrvenie pokožky, znižujú bolesti svalov. Pomáha najmä pri dlhodobom preťažení, nervovom vyčerpaní, depresii, nespavosti a iných ťažkostiach. Je vhodná vtedy, ak by sa iná masáž zdala bolestivá a nepríjemná. Je to jedna z najpríjemnejších a najoddychovejších masážnych techník. Napriek tomu, že je veľmi jemná pôsobí aj vďaka účinkom olejov do hĺbky. Relaxačná aroma masáž je vhodná pre prepracovaných ľudí, pre vyčerpaných a napätých ľudí, zaťažených stresom, trpiacich nespavosťou. Vhodná pri problémoch s trávením, ak máte problémy s partnerom ženy by mali využiť práve tento druh masáži.Masér odporúča ...

Bankovanie

Klasické suché bankovanie spôsobuje predovšetkým podtlak na danom postihnutom mieste. Ďalej musíme rátať aj s narušením malých cievok, ich popraskaním a postupným nahromadením krvi v okolí. To si však netreba vysvetľovať negatívne, ale ako blahodarné zvýšenie cirkulácie krvi a zefektívnenie prívodu kyslíka.Celý proces neovplyvňuje len konkrétne miesta, kde sa banky prikladajú, ale v celom vnútornom orgáne a aj na ďalších zodpovedajúcich miestach. Výhodou je to, že vnútorné prostredie organizmu je navzájom poprepájané a viaceré procesy v tele sa súčasne ovplyvňujú - napríklad bankovanie chrbtového svalstva zlepšuje vitalitu močových ciest a bankovanie krku a šije podporuje odolnosť a lepšiu mikroflóru v črevnom trakte.

Certifikovaný masér Daniel Pšenek

Tel: *421 911 322 034

e-mail: daniel@villapsenek.sk

Welllness

 Nenájdete v ňom davy ľudí, pretože počet návštevníkov je obmedzený na 10 osôb. Na 36 m2 Vám ponúka 4 rôzne atrakcie pre dokonalý relax. Taktiež sa môžete nechať rozmaznávať rôznymi príjemnými masážami v útulnej wellness miestnosti pre mas0ra.Saunové a masážne procedúry Vás uvoľnia, zbavia stresu a navodia dokonalý pocit relaxu a šťastia. Rovnako k tomu prispeje aj krištáľovo priezračná voda v nasej virivke .Vstup do nášho Wellness je možný aj pre neubytovaných hostí.

Kvalitný oddych. Všetci ho milujeme, a aj preto si pri výbere pobytov väčšina z nás vyberie, tie ktoré zahŕňajú relax vo wellness. Nie každý však vie, ako sa vo wellness centre správať a ako sa správne saunovať. Ak náhodou patríte do tejto skupiny alebo vás zaujíma, či to robíte správne, čítajte ďalej. 

                                                                      Desatoro wellness                

1. Pred plánovaným pobytom v saune sa vyhnite konzumácii ťažkých jedál, či alkoholu. Vhodné je zjesť len niečo ľahké najneskôr hodinu pred saunovaním, ideálne však aj 2 hodiny. Taktiež sa neodporúča namáhavé cvičenie pred, alebo po saunovaní. Pobyt v saune totiž telo vyčerpáva. 

2. Pred saunovaním sa dôkladne umyte a osušte
Je dôležité sa umyť poriadne - mydlom, alebo inými prostriedkami. Nejde pri tom iba o hygienické dôvody, ktoré sú samozrejme dôležité tiež. Kvalitné umytie uvoľní póry na pokožke, ktorá tak vie efektívnejšie vylúčiť pot z vášho tela. Rovnako dôležité je aj utretie sa uterákom.

3. Do sauny sa vstupuje bez plaviek iba s plachtou
V saune by ste na sebe nemali mať nič okrem plachty. Keď sa nachádzate v saune musíte si rozprestrieť popod celé vaše telo plachtu. Vo väčšine wellness centier dostanete veľkú a malú plachtu. Malú na zahalenie a veľkú na to, aby ste si na ňu ľahli, alebo sadli.

4. V saune striedajte sedenie s ležaním
Pri prvom saunovaní si sadnite na najnižší stupeň. Telo sa totiž potrebuje prispôsobiť teplu. Postupne prejdite do polohy ležmo, čo je ideálna poloha. Pred odchodom zo sauny sa posaďte aspoň na pol minúty, aby ste zabránili prípadnej nevoľnosti. S každým ďalším cyklom sa posúvajte na vyšší stupeň, kde je teplota vyššia.

5. Po každom saunovaní sa osprchujte
Tak ako sme spomínali v druhom bode, sprchovanie je neoddeliteľnou súčasťou saunovania. Iba čistá pokožka môže efektívne vylučovať pot. Okrem toho je tu opäť aj hygiena. Asi by ste si ani vy nechceli ľahnúť do prepoteného lôžka na relaxáciu. Sprcha je nutná po každej návšteve sauny.

6. Ochlaďte sa
Schladenie tela je rovnako dôležité, ako saunovanie. Proces zohrievania a následného schladenia posilňuje váš imunitný systém a zvyšuje pozitívny efekt zo saunovania. Začínajte od nôh smerom k hlave. Neodporúča sa liať studená voda na rozhorúčenú hlavu. Pred tým, ako skočíte do ochladzovacieho bazéna, osprchujte sa. Ak sa vo wellness centre nachádza kaďa zo studenou vodou, môžete ju použiť aj pred sprchovaním.

7. Oddychujte v relaxačnej miestnosti - tepidáriu
Aj oddych je nevyhnutnou súčasťou saunovania. Odporúča sa 15 - 20 minútové ležanie na relaxačných ležadlách po každom pobyte v saune. Následne môžete cyklus v saune opäť zopakovať. Nikdy nestriedajte sauny bez prestávky s oddychom.

8. Opakujte 10 - 20 minútové cykly
Odporúčaný čas strávený v saune je často napísaný pri vstupe do konkrétneho typu sauny. Ak to tak nie je, odporúča sa saunovanie v 10 - 20 minútových intervaloch. Nepodceňujte však účinky sauny. Radšej zopakujte viacero kratších cyklov a v prípade, že sa necítite dobre, opustite saunu aj pred týmto časovým limitom. Ak máte zdravotné problémy, poraďte sa o účinkoch jednotlivých druhov sáun s doktorom.

9. Buďte ohľaduplní k ostatným
Saunovanie je o relaxovaní a regenerácií, rešpektujte preto ostatných. V saune buďte ticho, nerozprávajte sa. Taktiež sa snažte zaberať len potrebné miesto, aby sa do sauny zmestili aj iní. To isté platí aj o tepidáriu - je to miesto určené na oddych po saunovaní na určitú dobu. Nezaberajte preto miesto na hodinu, nečítajte tu knihy, či časopisy. Uvoľnite ho pre ďalších saunujúcich.

10. Dodržujte pitný režim
Počas celého pobytu vo wellness centre nezabúdajte na dostatočný príjem tekutín. Vaše telo počas pobytu v saune vylúči nadmerné množstvo tekutín a preto musíte tento výpadok nahradiť. Odporúča sa čistá voda, prípadne ovocie s vysokým obsahom vody. Pite veľa po každom cykle, patrí to k očisťovaniu organizmu.

Bonus: Nezabudnite využiť aj iné procedúry
Po saune je telo prirodzene uvoľnené a zrelaxované. Je to stav vhodný na ďalšie doplnkové procedúry, ako masáže či zábaly. Vybrané procedúry však konzultujte z odborníkom, prípadne doktorom, pretože nie všetky sú vhodné po pobyte v saune.
Tak a teraz už viete, ako sa správať v saune. Najvyšší čas kúpiť si nejaký pobyt s wellness balíčkom, prípadne jednofázový vstup do wellness centra