Masáže 


Klasická masáž


Je základom všetkých masáží, aktivuje celkový krvný a lymfatický obeh, ktorý následne zlepšuje okysličenie organizmu a odlev škodlivých látok z tela. Zlepšuje prekrvenie pokožky, podkožia a svalov, pomáha uvoľňovať stuhnuté a bolestivé svaly a podieľa sa na lepšom vyplavovaní odpadových látok z organizmu. 

 Športová masáž 

Ide o druh klasickej masáže, ktorý je špeciálne prispôsobený pre potreby športovcov a osôb, ktoré podávajú náročný fyzický výkon. Vykonáva sa pred alebo po športovom výkone - buď zvýši vašu fyzickú kondíciu, alebo uvoľní svaly po fyzickej záťaži. Pred výkonom masér využíva silnejší tlak a rýchle hmaty na prekrvenie svalov, po výkone sa využíva jemné relaxačné trenie. 

 Relaxačná masáž

 Relaxačná masáž okrem toho, že pôsobí relaxačne, dokáže povzbudiť náš imunitný systém alebo čistiť naše telo od splodín. Využívanie dotykov rúk na vyvolávanie fyzickej a duševnej pohody patrí medzi najstaršie formy prírodnej liečby. "Masáž ako taká pomáha k upevneniu telesného a duševného zdravia, povzbudzuje imunitný systém, stimuluje krvný obeh a lymfatický systém, harmonizuje, regeneruje a čistí organizmus od splodín," hovorí Daniel Pri súčasnom životnom štýle máme často menej pohybu ako kedysi. Niet sa čo čudovať, že trpíme problémami pohybového aparátu sprevádzanými bolesťou alebo trvalou únavou. Masáž patrí k veľmi účinným metódam, ako tieto ťažkosti zmierniť. Myslíte si, že pri všetkých vašich povinnostiach nemáte čas nazvyš? Trvanie masáže je síce individuálna záležitosť, ale väčšinou ide o 20 až 60 minút. Podľa Daniela by mala trvať "aspoň 40 minút, ak si chce človek naozaj odpočinúť a vypnúť myseľ. Závisí to aj od času klienta, jeho povahy, nálady a od jeho nastavenia. Niekto sústavne nemá čas, iný zase ľahne na masážny stôl a v momente spí." Daniel Pšenek 

Anticelulidna masáž 

Anticelulidna masáž nazývana aj ako masáž krásnych nôhje procedúra, ktorá spolu s dostatočným príjmom tekutín, vhodnou stravou a dostatočným množstvom pohybu pomáha docieliť zlepšenie stavu kože. Anticelulitídna masáž sa poskytuje buď ako lymfatická masáž alebo dokonalým hĺbkovým premasírovaním problémových partií a vmasírovaním krému s anticelulitídnym účinkom. Dôjde k stimulácii lymfatického a krvného systému a k rozrušeniu tukového tkaniva.Celulitída, ľudovo povedané "pomarančová kôra" trápi 80% žien bez rozdielu veku, plnoštíhle ale aj úplne štíhle. Najčastejšie sa vyskytuje na stehnách, zadku, bruchu a niekedy aj na ramenách. Spočiatku býva nenápadná ale keď sa zanedbá začnú zväčšené tukové bunky tlačiť na cievy, čím sa zhorší cirkulácia krvi a spomalí sa vylučovanie odpadových látok lymfatickým systémom. Vznik celulitídy podporuje nesprávna životospráva, nedostatok tekutín, pitie kávy a alkoholu, fajčenie, nedostatok pohybu.Ako bojovať proti celulitíde? Zabraňuje ukladaniu tukovích buniek na nesprávnych miestach, "drvý" tukové bunky, ktoré sú uložené pod pokožkou

Vďaka masáži sú bunky lepšie zásobované výživnými látkami a kyslíkom, z organizmu sa rýchlejšie odplavujú škodlivé látky, takže staré "celulitídne hrbolčeky" miznú a nové sa už netvoria. Aby bola masáž účinná, musíte ju podstupovať pravidelne .


Certifikovaný masér   Daniel Pšenek