Infra sauna

Full spektrálne žiariče

v dnešných dňoch je čoraz viac rozšírené v infrasaunách. Infračervené svetlo zahŕňa rozsah všetkých troch infračervených žiarení v saune. Tieto fluorescenčné žiarivky vyžarujú žlté svetlo viditeľné pre ľudské oko. Žiarivky nevyžadujú predhriatie, okamžite ...Ďalej »Prečo carbonové žiariče?Vyhrievacie telesá Carbon zohrievajú celý povrch tela. Vlnová dĺžka karbónových žiaričov sa pohybuje iba v rozmedzí IR-B a IR-C, prenikajú až do hľbky 4 mm pod kožu, tj. rezonančné svetlo tam vyvíja svoj detoxikačný účinok. Účinnosť môže byť až dvadsaťnásobná! Porovnanie účinnosti ...Ďalej »Turmalín – životodarný minerálŽivotodarný minerál: Prírodný zdroj záporných iónov infračerveného žiarenia. Turmalín je prekrásny polodrahokam. Momentálne sa tento minerál stal hlavným predmetom analýz univerzitných a výskumných stredísk na celom svete. Dôvodom je to, že infračervený turmalín je jediný minerál na Zemi, ...Ďalej

 Výhody infrasauny-Zmiernenie bolesti: 

Hĺbkové teplo v infrasaune rozširuje cievy, čo spôsobuje úľavu a liečenie svalov a menej závažných poškodení tkaniva. V Európe je rozšírené používanie hypertermickej terapie v prípade pacientov s kĺbovými zápalmi. Infračervenú terapiu účinne používajú v Japonsku v prípade .

Všeobecné informácie o infrasaune

Čo sa deje v infrasaune? Infračervené lúče sú generované elektrickými vyhrevnými telesami, sú optimálne nasmerované na osoby prítomné v kabíne. Vďaka dvojitej stene infrasauny je možné zvýšenie teploty zo 40 °C na 60 °C, čím sa aj účinok zdvojnásobí. Infrasaunu môžu smelo používať aj tie osoby. Infrasauna pôsoby na krvný obeh, čím sa riedi krv, veľmi si ju  chvália zaočkovaný na Covid 19....

Terapia farbami 

fototerapia Kým nás obľúbené farebné odtiene upokojujú a spôsobujú nám radosť, menej obľúbené farby nám vo väčšom množstve môžu navodiť zlú náladu. Vhodné farby neovplyvňujú iba náladu, ale majú pozitívny vplyv aj na naše zdravie. V rámci farebnej terapie existuje riešenie na každý problém od obyčajnej bolesti .

Charakteristika červeného cédru

Céder je najtrvácnejším saunovým materiálom. Vďaka výnimočnej schopnosti tepelnej izolácie nepopraská pri záťaži, ktorú predstavuje opakujúce sa nahrievanie a ochladzovanie. Céder má obzvlášť pekné drevo, farebná škála sa pohybuje od svetlej medovej cez zrelú jantárovú až po červenú škoricu a Borovica Hemlock, alebo Červený céder? Borovica (Hemlock) pochádzajúca z Kanady, vzhľadom na jej priaznivé vlastnosti je obľúbeným a najlepším materiálom na výrobu saún. Kvôli jej nízkej tepeľnej vodivosti sa neprehrieva, preto pri použití infračervenej sauny nepraská. Má svetlohnedú odtieň. éder je najtrvácnejším saunovým materiálom. Vďaka výnimočnej schopnosti tepelnej izolácie nepopraská pri záťaži, ktorú predstavuje opakujúce sa nahrievanie a ochladzovanie. Céder má obzvlášť pekné drevo, farebná škála tohto dreva sa pohybuje od svetlej medovej cez zrelú jantárovú až po červenú škoricu a hlbokú sienovú.

Céder je drevo s jemnou vôňou, ktorou vyčarí atmosféru pravej sauny. Typická cédrová vôňa príjemne pôsobí na zmysly, pričom nepôsobí omámne. Cédrové drevo obsahuje aj fungicídne aj protihnilobné zložky. Odolnosť voči hnilobe zabezpečujú dve špeciálne látky: a to tujaplikány a vo vode rozpustné fenoly. Ich prítomnosť je obzvlášť dôležitá v prípade saún, nakoľko kombinácia tepla a vlhkosti predstavuje ideálne prostredie pre plesňové huby a baktérie. Ak sa pri výrobe sauny použije iný typ dreva, pri čistení a dezinfekcii sauny je potrebné používať chemické prípravky s abrazívnym účinkom, ktoré poškodzujú zdravie. V prípade cédrového dreva sa používanie týchto prípravkov znižuje na minimum!