Mapa Piešťan 

  Piešťany.jpg (398373)

Piešťany naše Slovensko 

 

Kúpele Piešťany sa špecializujú na liečbu chorôb pohybového aparátu, teda kostí, kĺbov, svalov a spojivových tkanív,

 ale aj centrálnych a periférnych nervov, bez ktorých nie je možné riadenie pohybových funkcií.

Piešťany sú vďaka svojej polohe a jedinečnej športovej infraštruktúre rajom pre aktívnych ľudí. Vodné športy, plávanie, tenis, squash, jazdectvo, turistika, cykloturistika, zoskoky na padáku - to je len časť ponuky, ktorú tu nájdete.

 Rieka Váh a jazero Sĺňava sú ideálne pre vodné športy, kanoistiku, jachting, člnkovanie. Na nádrži nájdete vodnolyžiarsky vlek, lodenicu, v blízkosti camping. Okolo priehrady je vybudovaná dvanásťkilometrová asfaltová trasa po hrádzi pre peších aj cyklistov .

 Na vyhliadkovú plavbu po Sĺňave sa môžete vydať loďou Xénia kotviacou pri Kolonádovom moste v Piešťanoch. Súčasťou nádrže je umelo vytvorený vtáčí ostrov, ktorý je chránenou prírodnou rezerváciou, zapísanou UNESCO. Vyskytujú a hniezdia tu vzácne druhy vtákov, je hniezdiskom čajky sivej.

Neďaleké Ski centrum Bezovec ponúka 5 lyžiarskych vlekov a zjazdové trate s dĺžkou od 300 do 600 m. Novinkou je umelé zasnežovanie a večerné lyžovanie.http://www.skibezovec.sk/

 V lete nájdu milovníci lyžovania v Piešťanoch všetky podmienky pre vodné lyžovanie na jazere Sĺňava v Ratnovskej zátoke, len na skok od Kúpeľného ostrova.http://wakesoul.sk/sk/

 

 

Turistika

    

 

Tipy na výlety

- Hrad Čachtice

- Hrad Beckov

- Renesančný kaštieľ Moravany nad Váhom

- Kostolec Ducové

- Horské sedlo Havran

- Jaskynné sídlo Čertova Pec

- Zrúcanina hradu Tematín

- slovanské hradisko Bojná atd.